Annika Saarikko

tiede- ja kulttuuriministeri, kansanedustaja

sähköposti: annika.saarikko@eduskunta.fi

Hannu Tiusanen

eduskunta-avustaja

puhelin: 050 5740 938
sähköposti: hannu.tiusanen@eduskunta.fi

Suuntaa ja sydäntä – kampanjajohto

Satu Simelius

Puheenjohtaja
Keskustan Varsinais-Suomen piiri

Sauvo
puhelin: 040 356 5599
sähköposti: satu.simelius@gmail.com

Jani Kurvinen

Yrittäjä
Somero
puhelin: 0400 536 526
sähköposti: kurvinen.jani@gmail.com

Pekka Myllymäki

Maanviljelijä, KM
Varsinais-Suomen maakuntavaltuuston pj
Mynämäki
puhelin: 0400 828 375
sähköposti: pekka.myllymaki@ravea.inet.fi

Suuntaa ja sydäntä -työrukkaset

Hanna Vuola

toiminnanjohtaja
Keskustan Varsinais-Suomen piiri

puhelin: 050 9177 000
sähköposti: hanna.vuola@keskusta.fi

Mari Kokko

Helsinki

puhelin: 040 5212 124
sähköposti: mari.kokko@gmail.com

Timo Korhonen

Sotkamo

puhelin: 050 5122 238
sähköposti: timo.vesa.korhonen@gmail.com

Kerttu Palmunen

Turku

puhelin: 044 570 4547
sähköposti: kerttu.pal@gmail.com

Suuntaa ja sydäntä -yhteyshenkilöt piireissä

Helsinki Ville-Veikko Rantamaula 040 8326682 v.rantamaula@gmail.com
Sanna Rauhansalo 050 3406174 sanna.rauhansalo@gmail.com
Uusimaa Eerikki Viljanen 050 5252727 eerikki.viljanen@mtk.fi
Sara Saramäki 040 5609040 sara.saramaki@gmail.com
Varsinais-Suomi Satu Simelius 040 3565599 satu.simelius@gmail.com
Jani Kurvinen 040 0536526 kurvinen.jani@gmail.com
Satakunta Satu Pietilä 0400 608289 satu.pietila82@gmail.com
Heimo Nikula 040 5049117 heimo.nikula@eurajokinetti.fi
Etelä-Häme Timo Silvan 040 0713370 timo.silvan@icloud.com
Heli Lehtilä 050 3040733 loppi.helilehtila@gmail.com
Päijät-Häme Martti Talja 044 9775599 martti.t@talja.net
Eevakaisa Lönnberg 040 0837483 eevakaisa.lehtosalo-lonnberg@sysma.fi
Pirkanmaa Pertti Hakanen 0500 505997 pertti.hakanen@mtk.fi
Esko Erkkilä 050 5564878 esko.erkkila@gmail.com
Kymenlaakso Markku Laukkanen 050 2589 markku.laukkanen@audiomedia.fi
Pirjo Matikainen 050 3776230 pirjo.matikainen59@gmail.com
E-Karjala Anni Kekki 050 5752171 annikekki@hotmail.com
Antti Rämä 040 5432682 anttikalevirama@gmail.com
Etelä-Savo Niina Kuuva 040 7311686 niina.kuuva@gmail.com
Pekka Pöyry 050 5445199 pekka.poyry@esedu.fi
Itä-Savo Eero Sistonen 040 7571812 eero.sistonen@rantasalmi.fi
Kirsti Laamanen 040 5214630 kirsti.laamanen@pp1.inet.fi
Pohjois-Karjala Anna Vauhkonen 0400 799465 vauhkonen.anna@gmail.com
Matti Kämäräinen 0500 263470 matti.kamarainen@mkama.fi
Pohjois-Savo Vesa Linnanmäki 050 5334830 vesa.linnanmaki@hotmail.fi
Kati Partanen 040 5229872 kati.partanen@mtk.fi
Keski-Suomi Minna Häkkinen 050 5969931 minnaehakkinen@gmail.com
Pertti Lehtomäki 040 0644408 pertti@veljeksetlehtomaki.fi
Etelä-Pohjanmaa Juha Kiviniemi 050 5462572 kiviniemi.juha@netikka.fi
Helena Tuuri-Tammela 0400 667304 helenatuuritammela@gmail.com
Keski-Pohjanmaa Hannu Herlevi 045 1337955 hannuherlevi@gmail.com
Anneli Palosaari 040 0658070 palosaari.anneli@gmail.com
Pohjois-Pohjanmaa Jussi Ylitalo 045 1606466 jussiytalo@gmail.com
Eija-Riitta Niinikoski 040 5680467 eija-riitta.niinikoski@nivala.fi
Kainuu Marisanna Jarva 044 3578828 marisanna.jarva@gmail.com
Teuvo Hatva 050 5367890 teuvohatva@gmail.com
Lappi Liisa Ansala 044 5777514 liisa.ansala@rovaniemi.fi
Heikki Salmi 040 5780294 heikki.salmi@pp.inet.fi